Увійти

Травматичний револьвер «SAFARI 820G»

Травматичний револьвер "SAFARI 820G" (САФАРІ 820G) з 1999 року випускає ТОВ "ЛАТЕК", м. Харків, Україна. "SAFARI 820G" є модифікацією бойового легкосплавного револьвера "HOLEK mod.820" чеської фірми "ALFA-PROJ". 

Травматичний револьвер "SAFARI 820G" виготовляється зі сталі (у старих версіях із сплаву), він "всеїдний" і новий "SAFARI" може споряджатися не лише револьверними патронами, але і звичайними пістолетними калібру 9 мм P.A. (пістолетним 9х22 і револьверним 9х17).

Сталевий барабан, розрахований під два типи патронів, є фірмовою розробкою ТОВ "ЛАТЕК".Травматичний револьвер Safari 820G з пластиковою рукоюткою Барабан відкидний, лівобічний, з центральним екстрактором, обертається проти годинникової стрілки і розрахований на 6 патронів.Частина деталей револьвера "SAFARI 820G" поставляються з Чехії, УСМ і ствол виготовляються на виробничих потужностях ТОВ "ЛАТЕК". Внутрішній діаметр ствола травматичного револьвера "SAFARI 820G" складає 7,5мм (ранні версії до 2004 року 9мм), довжину 51 мм.

"ЛАТЕК" так само самостійно виготовляє декілька видів дерев'яних рукояток для револьвера. Травматичний револьвер "SAFARI 820G" випускається в воронованому і нікельованому виконанні з різними варіантами виконання рукояті - горіх, бук, пластик і щільна гума з металевими вставками усередині.

Конструктивно револьвер складається з трьох основних деталей (рамки, ствола, барабана з центральним екстрактором, що обертається) і ударно-спускового механізму. Ударно спусковий механізм револьвера "SAFARI 820G" курковий, подвійної дії. Деталі УСМ виконані із сталі. Бойок встановлений усередині рамки, бойова пружина розміщена в рукоятці. Травматичний револьвер Safari 820G з буковою рукояткоюЗапобіжника у травматичного револьвера "SAFARI 820G" немає. Безпека забезпечується внутрішнім запобіжником курку і значним зусиллям, яке необхідно прикласти для виконання пострілу. При ненатиснутому спусковому гачку спеціальна деталь не дозволяє бойку стикатися з капсулем.

Револьвер "SAFARI 820G" обладнаний простими нерегульованими прицільними пристосуваннями мушка на кінці ствола і целік у формі подовжньої канавки на верхній поверхні рамки.

Технічні характеристики травматичного револьвера «SAFARI 820G»:

 • калібр – 9мм;
 • довжина ствола - 51мм;
 • довжина револьвера - 176мм;
 • висота револьвера - 116мм;
 • ширина револьвера - 37мм;
 • маса револьвера без патронів - 670г;
 • маса з патронами - 700г;
 • дальність ефективної дії - 3,5-5м;
 • практична скорострільність - 20 пострілів за хвилину;
 • початкова швидкість вильоту кулі - 320м/с;
 • місткість барабана, патронів - 6 шт.;
 • ударно-спусковий механізм куркового типу подвійної дії (SA/DA);
 • зусилля спуску заздалегідь зведеного курку - 24,5 (2,5) + 2,94 (0,3) Н (кгс);
 • поперечне розсіювання при стрільбі на дистанції 5м - не більше 100мм;

Тестовий відстріл пістолетних травматичних патронів "МАС" з револьвера "SAFARI 820G" через хронограф ИБХ-731 показав середню швидкість польоту кулі на відстані 1,5 метри від дульного зрізу 420м/с, енергетика 61,74Дж і швидкість 370м/с на відстані 3,5 метри, енергетика 47,91Дж. Відстріл тих же самих патронів в аналогічних умовах з пістолета "Форт-12Р", показав середню швидкість польоту кулі на відстані 1,5 метра від дульного зрізу 376м/с, енергетика 49,48Дж. Швидкість польоту кулі на відстані 3,5 метри склала 339м/с, енергетика 40,22Дж. Нікельований травматичний револьвер Safari 820G з горіховою рукояткою

Отримані дані свідчать про те, що при використанні сертифікованого патрона "МАС", на відстанях від 1,5 до 3,5 метрів від дульного зрізу до мети, револьвер "SAFARI 820G" трохи виграє у пістолета "Форт-12Р". Можна припустити, що справа у внутрішніх діаметрах стволів, що істотно різняться, у тестового ФОРТУ - 5,6 мм, у САФАРІ - 7,5 мм, але це лише наші припущення.

В цілому "SAFARI 820G" це хороший компактний револьвер, відносно легкий. Сама конструкція револьвера гарантує виняткову надійність і безвідмовність в роботі, хоча по кількості патронів у барабані, швидкості і зручності перезарядки будь-якому револьверу до пістолетів з місткими магазинами далеко. Гарантійна безвідмовна робота револьвера, за заявою виробника, не менше 5000 пострілів. Одна з найважливіших позитивних якостей нового травматичного револьвера "SAFARI 820G" - можливість використати для стрільби пістолетних патронів, що знімає багато обмежень і пов'язані з цим незручності.

Вивчаючи відгуки досвідчених стрільців, реальних власників револьвера, і думку тих, хто володіє декількома одиницями травматичної зброї, ми зробили висновок, що "SAFARI 820G" один з найпопулярніших травматичних револьверів в Україні. За останні десять років було випущено близько 6000 екземплярів цієї зброї, що для українського ринку з його "обмеженою специфікою" зовсім не мало.